تبلیغ کانال تلگرام با 5 روش کلیدی

تبلیغ کانال تلگرام با تکنیک های اصولی

در ایران مدتی است بازار شبکه های اجتماعی مانند تلگرام, اینستاگرام, فیس بوک,… بسیار داغ و پر از خبر های جدید است, که در مقالات قبل در مورد تبلیغات در اینستاگرام بحث نمودیم. اما امروز قصد داریم بپردازیم به تلگرام, افزایش اعضای کانال تلگرام یکی مهمترین دغدغه صاحبان کانال در این شبکه اجتماعی موبایلی است. در این مطلب موثرترین روش های افزایش اعضای کانال تلگرام , تبلیغ کانال تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر شما قصد تبلیغ کانال تلگرام خود را دارید, مطمئن باشید که خواندن این راهنمای تبلیغات تلگرام می تواند به دریافت بازدهی بیشتر و کاهش هزینه های شما کمک کند. با کمک این راهنمای جامع شما می توانید مخاطبان واقعی خود را در تلگرام هدف بگیرید. پس با ما همراه باشید.

تبلیغ کانال تلگرام با 5 روش کلیدی

۱- انتخاب موضوع و اسم مناسب برای کانال تلگرام

ابتدا هدف خود از راه اندازی کانال تلگرام را مشخص کنید و به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع کانال و تغییر ندهید، سعی کنید مطالب مرتبط با نام و پیشینه کانال منتشر کنید اگر تونستید در دیگر شبکه های اجتماعی هم برای کانالتون صفحه بسازید تا هم از ریزش اعضاء جلوگیری شود و هم بتونید اعضای جدید جذب کنید. مثلاً اگر در کانالی که از اسم و توضیحات آن برمی آید که یک کانال ستاره شناسی باشد مطلب طنز یا سیاسی و یا پشت سر هم تبلیغ کانال تلگرام و سایت ارسال شود ممکن است برخی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و کانال را ترک کنند. همچنین موضوع کانال خود نقش مهم و اساسی در آینده آن دارد. به طور مثال کانال های تفریحی و یا اخباری خیلی موفق تر از کانال های علمی هستند زیرا اکثر افراد در کشور عزیزمان برای سرگرمی و خنده به فضای مجازی می آیند.

 

۲- تولید و مدیریت محتوای جذاب و کابردی

باید اعتراف کنم که بهترین راه جذب مخاطب و ممبر برای کانال تولید محتوای کاربردی است طوری که مخاطبین فعلی کانال مجاب به اشتراک گذاری آن در گروه های دیگری که در آنها عضو هستند شوند و افراد عضو در آن گروه ها با دیدن مطالب اشتراک گذاری شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند. برای این منظور توجه به توصیه های زیر می تواند مفید باشد:

برای کانال خود لوگو و عکس مناسبی انتخاب کنید.

زیر هر پست آدرس کانال خودتون رو حتما درج کنید.

 

۳- تبادل لینک با کانال های پرمخاطب

یکی از روش های موثر تبلیغ کانال تلگرام تبادل لینک با کانال های بزرگ یا هم سطح است که به دو صورت انجام می شود:

۱- تبلیغ همزمان و متقابل: شما می تونید کانال هایی که از نظر تعداد اعضا و موضوع با شما یکی هستند رو پیدا کنید به مدیرهاشون پیام بدید و بر سر این موضوع که همزمان و سر ساعت های شلوغ با هم دیگه تبلیغ کانال تلگرام خود رو بگذارید توافق کنید این روش بسیار رایج است شما خیلی راحت می تونید بدون هزینه با این روش اعضای کانال خودتون رو بالا ببرید. سعی کنید زیاد از این روش استفاده نکنید چون بعد از مدتی برای اعضای کانال شما خسته کننده میشه و ممکنه خارج شن از کانالتون.

۲-  در روش دوم شما باید تبلیغ کانال تلگرام خودتون رو به کانال های پربازدید و ممبر بالا بدهید که معمولا با گرفتن مبالغی کانال تلگرام شما را تبلیغ می کنند.

 

۴- افزایش اعضای کانال با کار گروهی و تیمی برای انتشار بیشتر مطالب در کانال

شما میتوانید تا چهار ادمین یا مدیر برای هر کانال تلگرام داشته باشید. پس از این امکان استفاده کنید و دوستان مورد اعتماد و کسانی که میشناسید دعوت به همکاری کنید. درصورتی که آنها نیز تمایل داشته باشند میتوانید به عنوان مدیر آنها را به کانال اضافه کنید تا مستقلا در تولید محتوا و انتشار آن به شما کمک کنند. با استفاده از دیگران قطعاً کیفیت مطالب کانال تلگرام شما بیشتر خواهد شد و درنتیجه احتمال انتشار مطالب شما در گروه های دیگر بالا رفته و در نهایت اعضا بیشتری جذب کانال میشوند. البته نباید با انتشار بیش از حد مطالب باعث اذیت و آزار اعضا شوید. سعی کنید بطور منظم و بصورت زمانبندی شده مطالب را انتشار دهید. سعی کنید از ساعت ۱۱ شب تا ۹ صبح چیزی منتشر نکنید تا باعث مزاحمت و ترک اعضای کانال تلگرامتان شود. میتوانید از تکنیک ارسال مطلب خاموش در کانال تلگرام برای اینکار استفاده کنید.

 

۵- تبلیغ کانال تلگرام در سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی و سایت ها

می رسیم به ساده ترین روش تبلیغ کانال تلگرام اونم معرفی کانال خود در سایت هایی است که تبلیغ کانال تلگرام رو در سایتشون قرار میدن با این کار شما نیاز نیست وقت خودتونو بیخود تلف کنید فکرشو کنید بدون این که زمانی بگذارید اعضای مخصوص کانال خودتونو میتونید جذب کنید بدون این که به اعضای کانالتون اذیت آزاری وارد شه تو روش های تبلیغات سنتی شما باید دائم تبادل لینک کنید و هزینه زیاد پرداخت کنید اما با این روش می تونید کانال و یا دیگر شبکه های اجتماعی خودتون رو در سایت لینک سبز که کارش معرفی کانال های تلگرام هست ثبت کنید و خیلی راحت عضو گیری داشته باشید.

تبلیغ کانال تلگرام

نتیجه گیری :

تمامی روش های بالا روش های کاربردی و درست تبلیغ کانال تلگرام هستند ولی مهم ترین کار تولید محتوای کاربردی است این نکته را فراموش نکنید شما می تونید با داشتن کمی صبر و تولید مطالب خوب تعداد بالایی مخاطب جذب کانال خود کنید.

 

 

منبع: لینک سبز

 

 

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید
  • chat
    یک نظر اضافه کنید